מוזיאון פרגאמון

מוזיאון פרגאמון

מוזיאון הפרגאמון נבנה בין השנים 1910 ו1930 תחת פיקוחו של לודוויג הופמן ובעיצובו של אלפרד מסל. בניין קטן יותר עמד בעבר באותו מקום, בין השנים 1901 ו1909. בניין זה במקור איכסן את התגליות הארכיאולוגיות של מוזיאוני ברלין, כגון האפריז של מזבח פרגאמון שהתגלה בין השנים 1878 ו1886. ואולם, יסודותיו הרעועים של הבניין גרמו לנזקים למבנה דבר שהוביל להריסתו, עוד לפני פרוץ מלחמת העולם הראשונה.

מוזיאון פרגאמון החדש הינו מבנה בעל שלוש כנפיים. כיום הוא מכיל בתוכו שלושה מוזיאונים נפרדים- אוסף עתיקות קלאסיות, מוזיאון עתיקות המזרח הקרוב והמוזיאון לאומנות האיסלאם. השחזור המונומנטלי של מרכיבי בניין ארכיאולוגים, כגון מרכיביו של מזבח פרגאמון, שער השוק של מילטוס ושער אישתאר, כמו גם דרך התהלוכה של בבל וחזית משאטה, הפכו את המוזיאון לבעל שם עולמי.

עבודת שחזור מרהיבה, אשר החלה בשנת 2008, הינה כרגע בעיצומה כחלק מהתוכנית הגדולה של אי המוזיאונים- יישום התוכניות אותם רקמו משרדי הארכיטקטורה של אוסוולד מתיאס אונגרס.

על אף העובדה שמוזיאון פרגאמון נמצא בתהליכי שיחזור, רוב התצוגות פתוחות למבקרים. רק מזבח פרגאמון סגור כמו גם חלקים קטנים מתצוגת בבל העטופים על מנת לשמרם.

כנפו הדרומית של המוזיאון, בה מוצג שער השוק של מילטוס, שער אשתאר, דרך התהלוכה של בבל ומוזיאון האומנות האיסלאמית, פתוחה לקהל הרחב בזמן כתיבת מילים אלה.

לתשומת לבכם, עקב סיבות טכניות, המעלית במוזיאון אינה עובדת כרגע והגישה לכיסאות גלגלים מוגבלת.


הכניסה חינם לילדים מתחת לגיל 18!


שעות הפתיחה: שני עד ראשון מ 10:00 בבוקר עד 18:00 בערב.


כתובת: Am kupfergraben 5, Berlin (Museuminsel)

12,00

רכישת כרטיסים

המחיר בקופה (לאחר עמידה בתור): 12,00

הכנס מספר מטיילים

מבוגר
(€12.00)
 
Email icon הכרטיסים ישלחו באימייל
השירות ניתן על ידי חברת טיקט-בר