סיור מודרך: אמסטרדם היהודית – כולל סיפורה של אנה פרנק

סיור מודרך: אמסטרדם היהודית – כולל סיפורה של אנה פרנק

אמסטרדם הייתה לאורך השנים מרכז בו חיו יהודים רבים ובעיר ישנה היסטוריה יהודית מעניינית. במשך מאות שנים, החל מהמאה השבע עשרה התגוררו יהודים באמסטרדם. מרבית תושביה היהודים של העיר בזמן זה ברחו אליה מספרד ופורטוגל בשל איום האינקויזיציה.


המהגרים החדשים הביאו איתם יכולות, ידע, תרבות וכסף שסייעו לעיר בתקופת תור הזהב שלה.  לאחר מכן החלו להגיע לאמסטרדם גם משפחות יהודיות ממזרח אירופה. הקבוצה האחרונה של המהגרים היהודים הגיעו לעיר בין שתי מלחמות העולם בשל חששם מפני גירושים.


הקהילה היהודית הקימה לעצמה מרכזי קהילה ושמרה על השפה, התרבות והדת שלה. היהודים בעיר עבדו בבתי מסחר, בנקים, יהלומנות וכעורכי דין. בסיור ( הניתן על ידי מדריך מנוסה) נראה מבנים רבים הקשורים בקהילה היהודית כגון: בתי כנסת, מפעל ליטוש יהלומים, התיאטרון היהודי ועוד.


לאחר הפלישה הגרמנית להולנד, הצד היהודי של העיר כמעט ונמחק לחלוטין. מ 80,000 היהודים שהתגוררו בעיר בשנת 1941, רק 11,000 נותרו עד שנת 1945. מלאכת ההוצאה להורג והגירושים של היהודים באמסטרדם כמעט והושלמה.


המהלך הסיור נעצור ליד בית הכנסת הפורטוגזי, המוזיאון היהודי, Waterlooplein, Resitancemuseum והתיאטרון היהודי. כמו כן נבקר באנדרטת הזיכרון של שואה בפארק Wertheim. המדריך יספר לכם בהרחבה על סיפורה של אנה פרנק. 


הסיור ממולץ מאוד אם ברצונכם ללמוד עוד על ההיסטוריה היהודית וחיי היהודים באמסטרדם. הכרטיס איננו כולל כניסה לבית אנה פרנק.


זמן יציאת הסיור: 15:00


נקודת מפגש: ליד בית הכנסת הפורטוגזי (Meester Visserplein 3)

ההדרכה תינתן באנגלית


משך הסיור: 1.5 שעות

הסיור מתאים למיטיבי לכת
17,50

רכישת כרטיסים

המחיר בקופה (לאחר עמידה בתור): 17,50

בחר זמן

הכנס מספר מטיילים

מבוגר
(€17.50)
 
Email icon הכרטיסים ישלחו באימייל
השירות ניתן על ידי חברת טיקט-בר